با توجه به شرایط کرونا در کشور به صورت موقت برای خرید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۷۲۹۲۵۴ تماس بگیرید

کاربردهای چاپگرهای سه بعدی چیست؟

کاربردهای چاپگرهای سه بعدی چیست؟

 

چاپگرهای سه بعدی با توجه به ویژگی هایی که دارند، در حال حاضر بسیار جای خود را در میان مردم باز نموده اند. کاربردهای چاپگرهای سه بعدی برای موارد مختلفی می باشد که امروزه در زمینه های پزشکی، فضایی، محیط زیست، معماری . حتی آشپزی جای خود را باز نموده است. در صورتی که مایل به اشتغال می باشید می توانید به راحتی درآمدزایی با پرینترهای سه بعدی را داشته باشید.

 

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۷۸۸۵

پست الکترونیکی: Info@heptak.com

کانال آپارات الوکارتریج

کاربردهای چاپگرهای سه بعدی

به طور معمول زمانی که یک تکنولوژی جدید وارد بازار می شود، اولین مشتریان و همچنین افرادی که برای خرید این محصولات اقدام می نمایند، شرکت ها و کارگاه های صنعتی هستند که مورد استفاده می باشد. برخی از موارد استفاده از این قطعات را در ادامه برای شما یادآور می شویم تا بهتر موارد مورد نظر را بشناسید.

 

تولید قطعات ماهواره

 

تولید قطعات ماهواره
تولید قطعات ماهواره

 

شرکت های هواپیمایی مانند ایرباس و همچنین استارتاپ های مختلف برای تولید برخی از قطعات خود نیازمند چاپگرهای سه بعدی می باشد. هزینه تولید برای برخی از قطعات با استفاده از این نوع پرینتر بسیار ارزان تر می باشد. مسئولان شرکت لوئینگ اعلام کردند که قصد دارند قطعات جدید را بسازند می توانند با استفاده از این نوع از پرینترها، به راحتی قطعه مورد نظر را بسازند.

 

 

برای خرید و اطلاع از قیمت پرینتر سه بعدی اچ پی کلیک کنید.

 

طرح ستاره خنده در فضا

یکی از کاربردهای چاپگرهای سه بعدی را می توان در ناسا دانست. ناسا در طرح ستاره خنده، اولین اثر هنری تولید شده در خارج از کره زمین را در فضا رها کرد. نرم افزارهایی که از اپلیکشن خنده استفاده می نمایند به طور معمول از این نوع پرینتر استفاده می نمایند. تا به حال بسیاری از کاربران از این نوع اپلیکشن استفاده نموده و طرح های سه بعدی خود را ارسال می نمایند.

 

استفاده از ایستگاه های فضایی

ایستگاه های فضایی نیز برای استفاده از خدمات خود و استفاده از تجهیزات و لوازم ضروری خود از این دستگاه ها استفاده می نمایند. یکی از محاسن بسیار بزرگی که برای این نوع از پرینتر ها وجود دارد، علاوه بر انجام کار، سرعت و سهولت استفاده از آن ها است.

 

کاربردهای چاپگرهای سه بعدی برای پخت غذا

شاید کمی عجیب به نظر برسد که یکی از کاربردهای چاپگرهای سه بعدی را برای پخت غذا بنامیم. کاربردی که این نوع از پرینتر می تواند داشته باشد این است که به جای پخت غذا، می توانید آن را چاپ نمایید. در واقع این نوع ار پرینتر ها مواد مختلف را به صورت پوره دریافت می نمایند و پس از آن این مواد را ترکیب نموده و سپس آن را به صورت یک غذا در می آورند.

 

کاربردهای چاپگرهای سه بعدی برای ساخت هواپیما

نمایشگاه های مختلف برای استفاده از ساخت هواپیماها استفاده می نمایند. وزن هواپیماها کوچک، تنها 21 کیلوگرم می باشد و بدون فاقد پنجره می باشند. هواپیماهای بدون سرنشین  THOR که مخفف آزمایش اهداف فناوری پیشرفته در واقعیت می باشد. آینده صنعت هوانوردی به این صورت است موجب صرفه جویی در زمان می باشد.

 

برای خرید و اطلاع از قیمت پرینتر سه بعدی اچ پی کلیک کنید.

 

کاهش آلودگی هوا

از جمله کاربردهای چاپگرهای سه بعدی را می توان  کاهش آلودگی هوا دانست. با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تجاری یک ساختار شیمایی ایجاد نموده که با استفاده از آن می توان در ماتریس های استفاده شده آن صرفه جویی نمود.

 

ساخت اندام مصنوعی با پلاستک های بازیافتی

 

ساخت اندام مصنوعی با پلاستک های بازیافتی
ساخت اندام مصنوعی با پلاستک های بازیافتی

 

از دیگر موارد استفاده از چاپگرهای سه بعدی استفاده از مواد خام می باشد. با استفاده از اندازه گیری عضو آسیب دیده و اندازه گیری عضو دچار مشکل، هر یک از اندام بدن را که نیاز به تهیه مصنوعی آن داشته باشد را اندازه گیری می نمایند. قیمت دستگاه چاپگر حدود 4 هزار و 500 یورو می باشد.

 

بازسازی مجسمه ها و بناهای تاریخی

از دیگر مواردی که می توان برای کاربردهای چاپگرهای سه بعدی نام برد. استفاده برای مجسمه ها و تا حدودی بازیابی آن ها باشد. همچنین با استفاده از این دستگاه ها می توان برای ایجاد طرح های مورد نظر استفاده نمود.

 

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۷۸۸۵

پست الکترونیکی: Info@heptak.com

کانال آپارات الوکارتریج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X